כך תעברו בשלום ראיון טלפוני ללא בעיה

ראיון טלפוני טיפים

מעסיקים משתמשים בראיון טלפוני מקדים על מנת לסנן מועמדים שלא מתאימים למשרה. שיחת טלפון זו היא ראיון עבודה לכל דבר שמטרתה לגשש האם אתם מועמדים מתאימים למשרה. על המועמדים לצלוח את הראיון הטלפוני על מנת להגיע לשלב הראיון הפרונטלי. איך תעשו זאת? מומחית ההשמה והתעסוקה של NEXT WORK מציעה דגשים מניסיונה הרב:

  1. ענו בצורה ייצוגית לטלפון היו מודעים לאופן שבו אתם עונים לטלפון. בראיון טלפוני יש דגש רב על צורת הדיבור ואפשר להסיק רבות מכך על המרואיין. הקפידו על שפה נכונה והגייה ברורה, דברו בנועם ובכבוד ואל תקטעו את המראיין. היו מרוכזים אך ורק בראיון ואל תאכלו או תשתו בזמן הראיון הטלפוני. אם תפסו אתכם במקום רועש בקשו בנימוס טלפון ושעה שבה תוכלו לחזור למראיין.

  2. הביעו מוטיבציה והיו נלהבים הישמעו מעוניינים וציינו בפני המראיין הטלפוני שאתם רוצים לשמוע פרטים ושתשמחו להגיע לראיון עבודה. כדאי שתדעו את הזמינות שלכם בכדי שתוכלו למסור בזמן הראיון הטלפוני תשובה לגבי מועד הגעה נוח לראיון עבודה.

  3. התכוננו מראש בראיון טלפוני ישאלו אתכם שאלות שמטרתן לעמוד על אופייכם בכדי להסיק אם הינכם מועמדים מתאימים למשרה, כמו "ספרו לי על עצמכם", "ספר לי על הניסיון התעסוקתי שלך" וכדומה. כדאי להיות מוכנים מראש לשאלות אלה, כמו בראיון שמתנהל פנים מול פנים. קראו במאמר זה לגבי שאלות נפוצות בראיונות עבודה

  4. היו ענייניים בררו מיד בתחילת השיחה מי הוא המראיין, איזה חברה הוא מייצג ובאיזה תפקיד מדובר על מנת למקד את תשובותיכם. זכרו את קורות החיים ששלחתם, בזמן הראיון הטלפוני המראיין מסתכל בקורות החיים שלכם בעת שאילת השאלות ומצפה שתהיה התאמה.

  5. אספו מידע נסו לקבל מידע מדויק יותר לגבי המשרה המוצעת. השתמשו בראיון הטלפוני כדי לדלות פרטים נוספים על המשרה ולבדוק אם אתם אכן מעוניינים בה. את נושא השכר לרוב תעלה המראיינת אשר תשאל אתכם לגבי ציפיות השכר, ענו בכנות וזכרו כי זה בסדר לחשוב יחד איתה במשותף.

אם אתם מחפשים עבודה, צוות היועצים שלנו מזמין אתכם לשלוח קורות חיים, וילווה אתכם לאורך כל שלבי הגיוס, תוך הבנת צרכים ייחודים והתאמת פתרונות, בתהליך חיפוש העבודה תוך הפגנת רגישות, אכפתיות והבנת הלקוח.

Next Work- מבינים באנשים.

#ראיוןטלפוני #קורותחיים #דרושים #שירותיכוחאדם #חיפושעבודה #חברתהשמה #ראיוןעבודה